SCT-013-005 Non-invasive AC Current Sensor
6,750 د.ع
5A SCT-013-005 Non-Invasive Split Core Current Transformer (Blue)
In stock
CompareDescription
5A SCT-013-005 Non-invasive AC current sensor Split Core Current Transformer
1-Non-invasive current transformer, use this sensor clip to build your own Personal Energy Monitor
2-Model: SCT-013-005 Reference
3-project: Open EnergyMonitor
B-Dielectric Strength : 3500V AC/1min;Cable Length : 1M/3.3Ft;Opening Size : 13 x 13mm/0.5″ x 0.5″(L*W)
Total Size 32 mm*22mm*57mm”(L * W * H)